Enter your search terms:
Top
 

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι αγώνες ανάπτυξης

image1 (1)Οι εγκαταστάσεις των εκπαιδευτηρίων Ζηρίδη γέμισαν με δεκάδες παιδιά που συμμετείχαν στο πρώτο Schools Biathlon Μοντέρνου Πεντάθλου της χρονιάς. Οι αγώνες ανάπτυξης της ομοσπονδίας αφορούσαν αθλητές έως 19 χρονών και αγωνίστηκαν στην κολύμβηση και στον δρόμο.

Στο Schools Biathlon συμμετείχαν αθλητές με δελτίο στην Ελληνική Ομοσπονδία Μοντέρνου Πεντάθλου, ενώ ταυτόχρονα έγινε και ξεχωριστή κατηγορία για ανεξάρτητους αθλητές (σ.σ. που δεν έχουν δελτίο), αλλά είχαν εκφράσει την επιθυμία να αγωνιστούν.

Την Ομοσπονδία εκπροσώπησε ο αντιπρόεδρος του ΔΣ Γιώργος Χαραλάμπου, ενώ απονομές πραγματοποίησαν εκπρόσωποι των εκπαιδευτήριων Ζηρίδη και των Σωματείων της ΕΟΜοΠ.

Αναλυτικά οι νικητές ανά κατηγορία

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 11

  1. ΜΑΚΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ                            2,43,26                                 ΠΕΥΚΗ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
  2. ΠΑΤΣΟΥΡΑ ΜΑΡΙΛΙΑ                      3,50,41                                  ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 13

  1. ΚΟΝΤΟΤΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ                   2.09.20                                 ΠΓΣ
  2. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ         2,11,40                                  ΠΕΥΚΗ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
  3. ΚΗΠΟΥ ΕΛΕΝΗ ΜΑΡΙΑ                   2,15,81                                  ΠΡΟΟΔΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 15

  1. ΟΠΑΝΤΖΑΑ ΜΑΡΙΑ                         4,27,39                                   ΠΓΣ
  2. ΠΑΤΣΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ                    5,13,12                                  ΑΚΡΙΤΕΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ
  3. ΤΣΑΚΕΛΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ                        5,13,73                                 ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 17

  1. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΛΥΔΙΑ                      4,24,76                                  ΕΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ
  2. ΤΣΟΛΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ             4,26,82                                  ΠΓΣ
  3. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΑΛΙΚΗ                     4,27,12                                   ΑΕΤΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 19

  1. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ       4,26,72                                  ΠΓΣ

ΑΓΟΡΙΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 11

  1. ΟΠΑΝΤΗ ΣΕΡΑΦΙΜ                         2,15,54                                   ΠΓΣ
  2. ΠΑΤΣΟΥΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ                     2,23,70                                ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  3. ΤΣΑΒΑΛΙΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                    2,42,64                                  ΠΑΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  UNDER 13

  1. ΤΣΙΑΝΑΤΣΙΚΩΦ ΝΙΚΟΣ                   2,02,51                                 ΠΓΣ
  2. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ                       2,41,54                                  ΠΕΥΚΗ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  UNDER 15

  1. ΔΡΑΖΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                  3,48,70                                 ΠΕΥΚΗ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
  2. ΜΑΙΝΑ ΘΕΟΧΑΡΗΣ                         3,53,74                                  ΠΓΣ
  3. ΝΑΤΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                   5,17,76                                  ΑΚΡΙΤΕΣ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 17

  1. ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ        3,43,10                                  ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
  2. ΓΚΑΜΑΓΚΕ ΑΓΓΕΛΟΣ                       3,53,83                                  ΠΓΣ
  3. ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ                           3,55,00                                  ΠΓΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ UNDER 19

  1. NTOMI ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                    4,12,02                                  ΠΓΣ
  2. ΒΑΣΕΛΙ ΓΑΒΡΙΗΛ                               4,22,71                                  ΠΓΣ

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΔΡΕΣ

  1. ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 3,42,51                                  ΠΓΣ
  2. ΔΑΚΟΥΤΡΟΣ ΠΑΥΛΟΣ                     3,51,46                                  ΠΑΟ